Stan inwestycji:

  • Zrealizowana
  • W trakcie
  • W planach

Przebudowa budynku szatniowego przy boisku w Biskupicach Ołobocznych

  • Rok inwestycji: 2019

  • Miejsce inwestycji: Biskupice Ołoboczne

  • Łączna kwota inwestycji: 214 213,00 zł

Opis inwestycji

20 stycznia przy boisku szkolnym w Biskupicach Ołobocznych miało miejsce uroczyste oddanie postawionego pod koniec ubiegłego roku kontenera szatniowego. Zadanie to było dofinansowane ze środków Województwa Wielkopolskiego z programu „Szatnia na Medal”  kwotą w wysokości 77.400,00 zł.

Program „Szatnia na medal” powstał po to, aby młodzi ludzie mieli jak najlepsze warunki do rozwijania swoich pasji. Z tego miejsca chciałabym podziękować Panu Burmistrzowi za to, że o te środki z samorządu województwa się postarał – powiedziała Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska. W przecięciu wstęgi udział wzięli także Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Agnieszka Sipka, radny Grzegorz Wojciechowski, sołtys wsi Mirosław Nowacki, dyrektor placówki Bożena Walczak, prezes KS Pogoń Nowe Skalmierzyce Bernard Spasowski, miejscowy przedsiębiorca Roman Potarzycki oraz przedstawiciel uczniów.

Szczegóły inwestycji

Nowy obiekt o wymiarach 12 x 5 m jest przeznaczony dla młodych piłkarzy szkolących się w działającej w Biskupicach Ołobocznych szkółce piłkarskiej prowadzonej przez KS Pogoń Nowe Skalmierzyce oraz dla społeczności szkolnej. Znajdują się w nim dwie szatnie, pomieszczenie dla trenera oraz trzy toalety. Całkowity koszt zadania to ponad 200 tysięcy złotych.

Dariusz Smułka