Stan inwestycji:

  • Zrealizowana
  • W trakcie
  • W planach

Modernizacja skateparku w Nowych Skalmierzycach

  • Rok inwestycji: 2021

  • Miejsce inwestycji: Nowe Skalmierzyce

  • Łączna kwota inwestycji: 552 725,42 zł

Opis inwestycji

30 maja miało miejsce przecięcie symbolicznej wstęgi będące oficjalnym otwarciem nowoskalmierzyckiego skateparku po jego generalnej przebudowie. Tej chwili z niecierpliwością upatrywała nie tylko społeczność skate’owców, miłośnicy sportów ekstremalnych, ale i uprawiający aktywność na świeżym powietrzu. W otwarciu placu towarzyszyli Burmistrzowi Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzemu Łukaszowi Walczakowi jego zastępca Agnieszka Sipka oraz młodzi skate’owcy, którzy ochoczo wprawili nożyczki w ruch, zanim jeszcze padło hasło „proszę o przecięcie wstęgi”.

 

Szczegóły inwestycji

Ponadroczne oczekiwanie młodzieży na nowy skatepark z prawdziwego zdarzenia zostało nagrodzone. Plac wyłożony wcześniej kostką brukową doczekał się nawierzchni z betonu szlifowanego, na której stare i zniszczone urządzenia zastąpiono nowymi. To: Quarter Pipe + Bank Ramp, Mini-rampa, Funbox do skoków, Funbox z grindboxem, Grindbox, poręcz oraz Roll-in + Quarter Pipe. O te właśnie elementy wnioskowali sami młodzi mieszkańcy podczas specjalnie w tym celu zorganizowanego przez burmistrza w roku 2019 spotkania konsultacyjnego, w którym wzięli również udział eksperci w zakresie projektowania i budowy placów przeznaczonych do uprawiania sportów ekstremalnych.

Zrealizowaliśmy skatepark na miarę marzeń i potrzeb młodzieży – grupy skate’owców, która bez żadnego wstydu opowiedziała o swoich oczekiwaniach, a które pomogli skonfrontować nam fachowcy, tak aby plac był nie tylko nowoczesny, ale i  bezpieczny. Mam więc nadzieję, że uśmiechnięte buzie i ciepłe słowa, których usłyszałem mnóstwo podczas imprezy odzwierciedlają zadowolenie z efektów inwestycji naszego samorządu – powiedział burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

Oficjalna część uroczystości trwała zaledwie chwilę, ponieważ młodzież i dzieci przybyli tu głównie ze względu na oferowane im atrakcje, a wśród nich pokazy oraz szkolenia jazdy na hulajnodze i deskorolce dla początkujących i średniozaawansowanych, które przeprowadzili młodzi, ale uznani i cieszący się olbrzymią popularnością instruktorzy: Olaf Żołna, Adam Niedźwiedzki oraz Damian Chrobot. Z kursów skorzystało kilkudziesięciu młodych ludzi, którym burmistrz rozdał kaski oraz kamizelki i gadżety odblaskowe zwiększające ich bezpieczeństwo podczas uprawiania ruchu. Zakup sprzętu oraz upominków sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, której członkowie tego dnia promowali interaktywny projekt o zdrowiu psychicznym i uzależnieniach pt. „Otwórz się na pomoc”.

 

Magdalena Kąpielska